Epoksi Boya

Hemen Arayın

Epoksi Boya Nedir?

Boya uygulamaları içerisinde kabul edilebilen ürünlerden biri olan epoksi boya için kalilte bir reçine olduğunu söyleyebilir. Sağlam olmasının yanı sıra modern özellikleri de bünyesinde barındırması malzemeyi, ürünü farklılaştıran etmenlerin başında gelmektedir. Bu derece sık kullanılmasının ve evlerimizde, iş yerlerimizde görmemizin sebebi budur. Bunun yanı sıra epoksi boyanın oldukça dekoratif bir tasarıma sahip olması ile sadece iş yerleri için değil , evinizde harika bir zemine sahip olmanız içinde kullanılabilmektedir. Aynı zamanda kolay ve hızlı bir şekilde uygulanmasından dolayı hastane ve okulların zemin kaplamalarında da epoksi boya sıklıkla görülebilir.

Elsil-2-copie-2.jpg

Epoksi Boya Kullanım Alanları

Epoksi Boya zemin kaplamamızı aşağıdakiler dahil çok çeşitli endüstri ve binalar için tavsiye ediyoruz:

Epoksi boya kullanım alanları ;

 • Endüstriyel Zemin Kaplamaları
 • Otopark Zemin Kaplamaları
 • Ev ve Ofis Zemin Kaplamaları
 • Laboratuvar Zemin Kaplamaları

Eski, kirli beton zeminlerinizi çekici ve kalıcı bir yüzeye dönüştürecek bir zemin çözümü arıyorsanız, epoksi boya zemin kaplama uygulama hizmetlerimiz sizin için seçimdir.Epoksi boya için evin belli başlı eşyaları için tasarımsal olarak kullanıldığı da söylenebilir. Epoksi masa, mutfak tezgahları bunların birkaçını oluşturmaktadır. Burada çalışmaların iyi bir şekilde yapılmasının yanı sıra uygulamaların da dosdoğru bir biçimde gerçekleştirilmesi gerekmektedir.

Epoksi Boya Faydaları

Epoksi zemin kaplama için kullanılan boyalar ile zeminin güzelleşmesi için yapılabilecek en önemli uygulamaların başında gelmektedir. Mekan içerisinde yapılacak baştan sona bir dekorasyon düzenlemesi ve epoksi zemin kaplama işlemleri ile kendi tarzınıza uygun bir biçimde evinizi ya da iş yerinizi güzelleştirebilirsiniz. Epoksi zemin kaplamanın faydalarının arasında sadece güzelleştirme değil aynı zamanda daha uzun süreli kullanıma sahip olmasından dolayı tasarruf yapılmasına da imkan sağlamaktadır. Böylece hem harika bir dekorasyona kavuşurken hem de paranızı en tasarruflu bir şekilde değerlendirebilirsiniz. Alanında uzman bir epoksi zemin kaplama ustası ile çalışarak hayalinizdeki ev ve iş yeri dekorasyonuna ulaşabilirsiniz.

  • Yüksek çizilme ve darbe direnci
  • Kimyasal ve ısı direnci
  • Islakken bile kaymaz
  • Parlak, çekici yüzey
  • Temizlemesi kolay, pürüzsüz, kusursuz yüzey
  • Çekici, parlak renk seçenekleri
  • Çok yönlü uygulama için değişken kalınlıklar
Epoxy-Flooring.jpg

Epoksi Zemin Kaplama Çeşitleri

Sanat Zemin Hizmetlerimiz

Epoksi Boya Zemin Uygulama Görselleri

Epoksi Boyama Uygulama Adımları

Beton yüzeyindeki kir, yağ, toz ve gevşek tabakalar uzaklaştırılacak, mükemmel bir yapışma sağlamak bakımından vakum bağlantılı çelik bilyecik fırlatma ( Shot Blasting – Kapalı Devre Kumlama Sistemi ) yöntemi ile betonun çimentoca zengin parlak üst tabakası ( latience ) alınacak ve yüzey profillendirilecektir. Bu işlemden sonra sanayi tipi kapalı devre vakumlu sistem ile zeminde temizlik yapılacak.

Çukur, çatlak, kirik, segregasyon gibi hatalar epoksi astar ve epoksi harç ile yapilir. 4-5 mm den daha derin ve büyük alanli tamiratlar epoksi kaplamaya uygun çimento esasli tamir harçlari ile de yapilabilir. Çatlaklarin derin olmasi ve zeminden su gelme tehlikesi var ise epoksi enjeksiyon yapilarak çatlak kesidinin doldurulmasi gereklidir. Çatlaklarin zaman içinde hareket ederek kaplamaya yansimasi olasiligi var ise, cam elyaf ile güçlendirerek tamirat yapilmasi konusu degerlendirilmelidir. Bazi durumlarda epoksi enjeksiyon ile nem ve su transferi engellenememektedir. Bu durumlarda çatlak kesidini ve altindaki bosluklari dolduracak reaktif poliüretan enjeksiyon uygulamasi yapilmalidir.  Bu durumda epoksi uygulama yapmadan önce uyulmasi gereken nem sartlarina ve bekleme sürelerine dikkat edilmelidir.

Epoksi astarının tercih edilme nedenleri arasında; uygulanan yüzeylerin sürtünme ve aşınmaya karşı mukavemetini
artırması, kullanıldığı yüzeye tutunma direncinin oldukça fazla olmasıdır. Astar katı olarak silis dolgulu saf epoksi mala ile çekilecektir. Malzeme yaşken üzerine 01-0,3 mm ve 0,2-0,5 mm silis kumu serpilecektir. (Reçine+KumSarfiyat: 1,300 kg/m2)

Bir gün önce yapılan uygulama kuruduktan sonra zemin raspalanacak ve serbest tanecikli kuvarslar zeminden uzaklaştırılacaktır. Ardından zemin hafif silim makinası ile silinecek ve sanayi tipi vakum makinası ile zemin vakumlanarak temizlenerek silis dolgulu saf epoksi sıyırma katmanı olarak uygulanacaktır. Hava ve ortam sıcaklığına bağlı değişmekle birlikte 12 saat sonra üzerine Epoksi Boya malzemesi taraklı mala veya seviye tarağı ile 0,55 kg/m2 olacak miktarda  2 kat şeklinde uygulanarak işlem sonlandırılır.

Zemin bozukluğuna göre değişkenlik gösterse de Self Leveling Epoksi  4,00€/m²+Kdv başlayarak zemin sarfiyatına göre 6,5,00 €/m²+Kdv birim fiyatlar arasında değişkenlik göstermektedir. Kullanılan malzemenin kalitesine göre de değişkenlik göstermektedir. Zemin keşfine göre  net fiyat verilmektedir.


RAL KARTELASI İÇİN TIKLAYINIZ..