EPDM Nedir?

EPDM tabakaları sentetik bir elastomerdir, etilen propilen dien monomer anlamına gelir ve bu oldukça uzun bir kimyasal terimdir. Temel olarak, bilimsel yenilikler belirli atomların veya monomerlerin birden fazla oranda birlikte karıştırılma yöntemleri üretti, bu prosedür polimerizasyon olarak bilinir. Atomların birleşmesi, belirli bir sonuç elde etme amacını yerine getirmek veya belirli bir direnç standartlarına sahip bir malzemeye sahip olmak için yapılır. Bu senaryoda, propilen, etilen ve dien EPDM kauçuğu olan son ürünü üretmek için bir araya getirilir.

Beraber karıştırılan kimyasallar kauçuğa veya EPDM döşemeye ultraviyole ışınlarına direnç gösterme yeteneği verir.

EPDM Zemin Kaplamaları Nasıl Uygulanır ? 

EPDM Zemin kaplama fiyatları renk, kalınlık, ve işin yapılacağı yere gore değişmektedir. EPDM kauçuk zemin kaplamaları 8,00mm SBR + 5,00mm EPDM şeklinde uygulanmaktadır. EPDM Zemin kaplamaları bütün hava şartlarına karşı dayanıklıdır.

Alt Zeminin Ne Olması Gereklidir?

EPDM Kaplama uygulaması için alt zeminin 15 – 20 cm kalınlığında beton olması gerekir.

EPDM Kaplama, talep edilen renklerde 10 – 30 mm kalınlığında uygulanır. Kauçuk granüller zemine tek birleşenli poliüretan yapıştırıcılar ile karıştırılıp zemine uygulanır.

1. Kat: SBR Kauçuk
2. Kat: EPDM Kauçuk

EPDM Kaplama Ne Zaman Uygulanır?

EPDM Kaplama yapılabilmesi için havanın yağışsız ve nemli olması gerekmektedir. Önerilen sıcaklık + 20 C’dir.

Epdm Kaplama Çeşitleri Nedir?

EPDM Kaplama standartlara göre farklı şekillerde uygulanmaktadır.

1. 8 + 5 EPDM Kaplama
2. 8 + 7 EPDM Kaplama
3. 13 + 7 EPDM Kaplama
4. 23 + 7 EPDM Kaplama
5. İsteğe bağlı özel kalınlıklarda uygulanır.

Epdm Zemin Kaplama Fiyatları

EPDM Kaplama Fiyatları uygulanacak yerin metrajına, seçilen malzemenin kalitesine, epdm kaplamanın kalınlık tabakasına ( 8mm Sbr + 5mm Epdm, 8mm Sbr + 7mm Epdm, 23mm Sbr + 7mm Epdm), seçilecek kauçuk granüllerin renklerine, yapıştırıcının ithal ya da yerli olup olmamasına göre değişmektedir.

Melos EPDM Granül Renk Kartelası